Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
25.02.2021, 23:11:10

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3
1  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 22.02.2013, 17:34:42
Polaris hlásí česká vydání na začátek roku 2013, úryvek by byl, ale není česká obálka, tak hádám velikonoce?
Už aby to bylo ... poslední díl mám přečtený asi tak 10x  Škleb Škleb (zítra?  Kroutím očima)
2  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Novinky na webu kdy: 04.03.2011, 13:47:30
Díky Sue. ... Smutek škoda, dalo to docela dost práci upravit původní obrázek. Jinak pro obal knihy největší rozlišení co jsem našel je zde.

Jo a upravil jsem předchozí obrázek ... ono je docela možné že to měly být opravdu atmosférické lodě (nebo lépe pro dopravu uvnitř systému)
3  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Novinky na webu kdy: 01.03.2011, 22:30:52
A co to loď na obalu knížky? ... není to náhodou "Poutník"?

... a raději se ani neptejte kolik času trvala úprava obrázku ... Mrknutí


UPDATE: opravena střední část lodi (podle obrazu na sceneru)
4  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 13.02.2010, 12:52:14
SL je už ze hry. Ať se stane téměř cokoliv, SL se téměř jistě rozpadne. Teď je otázkou, kolik zůstane SLN lodí, aby byly schopné získávvat odpadlé části zase zpět k celku - proto Alighnment do všeho zapojil Mantichoru (původně mělo jít o Haven), aby SLN očesali o co nejvíc lodí to půjde, aby SLN nemohla zpět dobývat ztracená území, která jsou na technologicky stejné úrovni. A také je otázkou, která území se - kromě oněch "režiséry" řízených - od SL oddělí. Vše asi závisí právě na tom, jak dopadne Filareta.

edit: Pořád je tu totiž jistá, byť minimální, šance na ujednání diplomatickou cestou, které se chce Alighnment všemožně vyhnout. A tady by mě zajímalo, jaké jsou ty další predispozice, které si připravili, aby k tomu nedošlo...

Hups, tak mi fakt nezbude nic jiného než se pustit sice pozdě ale přece do COS2 Škleb. ...jsem to vzdal po pár kapitolách, překládalo se mi to daleko hůře než MoH a je tam hodně nových hráčů (aspoň už ale vím kdo je fakt důležitý  ŠklebValím oči! Super!. ... Na konci MoH byla absence přečtení COS2 dost hodně znát  Hněv  Úsměv Mrknutí
5  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 11.02.2010, 19:59:54
Nenarazil někdo na specifikace a kolik (cca) těch nových lodí dostala Mantichora ven z doků? ... počítám že v těch lodičkách bude zabudována automatizace= menší nárok na lidi? i Detwailer v té jeho řeči uvedl že podcenili rychlost jjich konstrukce. Pokud by to měl být "obvyklý" technologický pokrok jaký je u zavádění nové generace lodí u Mantichory vcelku standardní tak bych jako jejich jediný velký problém co se týče SLN viděl v momentální ztrátě produkce střel.
6  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 10.02.2010, 10:26:16
Ono hlavně záleží na tom, jak se k tomu postaví naši přátelé. Uvědomte si, že jejich maskovací a senzorová technika je mnohem lepší, takže se mohou tvářit, že do toho jdou s malými silami, a když si bude Filareta jistý, že je má na háku, odmaskují ten zbytek, a co se bude dít pak, to je otázka.

... podle Pritchartové mají čekat Havenské SDP v Hyper. Takže čekám, že nechají SLN "kachny"  Škleb vletět hlouběji do rezonanční zóny Mantichory a sklapnou pastičku  Kroutím očima . Vzhledem k tomu, že je jasné že se bude jednat o útoky střelama na velkou vzdálenost, bude hlavní otázka v tom jestli dají Filaretovi možnost se vzdát rovnou nebo bude třeba tak 1/3 jejich sil sundat první salvou jak v Talbotu  Škleb Valím oči! Super! Výhodou první varianty by bylo ušetření střel (a životů SLN  Mrknutí ) ale vzhledem k jejich běžné aroganci to nevidím moc reálně. Každopádně vzhledem k možnostem Apola můžou mantichořané vést útok zepředu z naprosto absurdní vzdálenosti podle měřítek SLN  Smích . ... V Talbotu tuším ještě nebylo Apollo nasazeno ??

Jinak pokud jsem děj sledoval pozorně, tak co se týče mrtvých důležitých postav tak tentokrát se Weber docela držel ... škoda že to odnesl La Follet, byla to moje oblíbená postava  Co???
7  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 09.02.2010, 22:05:31
The two women looked at one another, and then, slowly, both of them began to smile. "What the hell," Elizabeth Winton said. "I've always liked a good challenge."
She extended her hand across the table. Pritchart took it.

WOW, super. ... sem těch několik stran ke konci zakončených výše četl snad jedním dechem  Škleb ... vypadá to že se Filareta a hlavně pak MAN mají na co těšit. ... Doufám že už brzo bude mít Detwellier hodně špatnou náladu a přál bych si aby nakonec došlo k jeho osobní konfrontaci s Honor s očekávaným výsledkem  Úsměv  ..
8  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 09.02.2010, 00:23:49
Tak jsem neodolal a taky pořídil ARC  Kroutím očima. Jsem zatím asi na 20-té straně a musel jsem si dát pauzu jak mě braly křeče od smíchu  Škleb (a budil tím ženu  Šok )... každopádně rozjezd knížky je fakt parádní  Úsměv
9  O něčem jiném / Pokec / Re: Kdo jsme? - at se tez trochu pozname :-) kdy: 18.02.2009, 23:41:56
No já jsem Martin  Mrknutí ,narodil jsem se přesně 33 let po napadení SSSR ve 2.svět válce německem Valím oči! Super! . Dneska už toho volného času moc nemám (rodina Úsměv) ale, čas od času si ho trochu naspořím zejména pro oblíbné sci-fi serie jako je tahle o Honor. ..kromě této mám rád Feistův fantasy vesmír, star wars a sérii battletech.
10  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Stín Saganamiho - SoS kdy: 18.02.2009, 23:18:16
Taaaak, koupeno včera v Ostravě (knihkupectví Geralt v centru u Černé louky - dostali ji už 16-tého 10 minut před zavíračkou Smích ) .... a už i přečteno  Valím oči! Super! Mrknutí ... bezvadná akce, konečně jsem se dostal k docela zásadním detailům co mi v anglickém originále unikly Šok. ...Nejlepší je, že mi vubec nedošlo (při čtení originálu) že jedna z hlavních postav na Hexapumě Lewisová je z Honořina dobrodružství ve Slezsku (Mezi piráty) a taky spolu s ní se vynořil i Wanderman (ty části kdy trénuje pod vedením Harknese a pak si podává Stilmana patří mé oblíbené Úsměv). Docela škoda že Wanderman nedostal větší prostor a je tam uveden hodně okrajově. Každopádně doufám, že wanderman závěrečnou akcičku přežil, snad jsem při prvním čtení nikde nepřehlídl že by to někde koupil  Nevím co si myslet/NerozhodnýMrknutí a ještě o něm uslyšíme.


2Fouet: no vzhledem k tomu jak to u nás chodí se ani nedivím ... přeci jen je náš trh je oproti beans o něco měnší Smích (tam se jim vyplatí zejména ebook)  a hlavní priorita je knižní podoba. ... Navíc skenovat knihu co má téměř 800 stran je docela vražda Úsměv (si to přece můžeš koupit a naskenovat sám Mrknutí )
11  O Honor Harrington / Odkazy / SOS kdy: 03.02.2009, 15:07:26
http://www.polarissf.cz/souborPOLAR/polaris.htm

Novinky
Weber, David: Ve stínu Saganamiho
Hvězdné království Mantichora opět válčí s republikou Havenem. Studenti posledního ročníku Akademie Královského mantichorského námořnictva odcházejí po vyřazení přímo do žáru boje.
Tedy kromě kadetů odvelených na těžký křižník HMS Hexapuma. Ti jsou posláni do hvězdokupy Talbott, do závětří daleko od fronty, aby podporovali mírové začlenění hvězdokupy do Hvězdného království na základě svobodné vůle jejích občanů vyjádřené v referendu. Takové nudné vyhlídky nejsou právě to, co by žáci Honor Harringtonové očekávali.
Jenže věci nejsou tak klidné a jednoduché, jak se zdají. Pirátům, teroristům, genetickým otrokářům, pašerákům zbraní, lokálním politickým odpůrcům, arogantním byrokratům Solárního svazu i hrabivým obchodním korporacím stojí v cestě jenom Hexapuma, její válkou unavený kapitán a žáci Honor Harringtonové. Oporou jim je jenom tradice Edwarda Saganamiho. Tradice, která od královských důstojníků někdy vyžaduje čelit nepředstavitelné přesile... a zemřít v boji.
Brož., cca 800 str., překlad Jiří Engliš, obálka David Mattingly, vyjde v polovně února 2009

.......... doufejme že to je poslední odklad  Mrknutí Úsměv
12  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Novinky na webu kdy: 18.01.2009, 16:24:35
tak jsem zkoumala nějaké vzhledy pro forum a našla jsem jeden přímo kosmický
má sice tlačítka anglicky, ale to klidně předělám, jestli se vám bude líbit, viz screenshot:

Pokud by se líbilo většinově, předělám ty tlačítka a nastavím ho jeko výchozí

Super, díky. už jsem si ho nastavil. Vypadá to bezvadně  Úsměv
13  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Válka cti kdy: 04.12.2008, 21:38:31
Chtel bych jen podotknout, ze tohle vsechno se stane v Popelu vitezstvi, nikoliv ve Valce cti.

 Šok Šok ponekud jsem se seknul s nazvem knihy Smích ..jsem uz mel rozectenou VC kdyz jsem se rozhoupal nahodit tohle tema Smích

Matně si vzpomínám, že ty destrukční mechanismy byly na všech lodích SB už nainstalované samotnou SB pro případ, že by se některá posádka odmítala řídit rozkazy. Shanon jen našla způsob, jak je spustit...

Ten mechanizmus fungoval trochu jinak a sice: ze slo o majak ktery se spustil az po urcite relaci ktery pak umoznil pasivni navedení maskovane utocne strely (tak jak byl proveden utok na kralovnu a protektora)

Přepsání software pinasy by nestačilo, pokud si pamatuju, tak museli odstranit pojistky. Ale je docela dobře možné, že by pojistky nemusely být u střel a ona jako taktický důstojník flotily měla plnou kontrolu nad tím kdy a jakým spůsobem by se odpálily. Možná ne u útočných střel, ale obrané střely a jejich odpálení může být řízeno primárně počítačem (rychlejší reakce než u člověka - viz obrana pevností na křižovatce) a klidně mohla způsobit odpálení uvnitř lodi.
... hmm, no ta moznost vyrazeni lodí pres jejich obranne mechanizmy by mohla byt. ... vzhledem k nizke urovni zabezpeceni software kdyz byla uvnitr systemu to u lodi SB byla zrejme nejsnazsi cesta.
14  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Spoilery a diskuze k Storm from the Shadows - SoS2 kdy: 29.11.2008, 20:07:05
heh, to je fakt. Chtělo by to oopsie verze MoH a CoS2, protože by mě taky velice zajímalo, co se to stalo u Torche (na konci se o tom zmiňovala Honor, královna nebo kdo)...

...no to nejsi sám kdo by to chtěl vědět  Škleb Škleb Škleb.


Jedna zajímavá věc .. narazil jsem v AAC na 473/587 straně na akci kdy Honor při útoku na Lovat pomocí Mistletoe platforms zničila ovládací satelity raket (moriarty) v obraně Lovatu. ... tohle mi docela dost připomíná to "něco", co nasadila Mesa při útoku na doky  Úsměv .. pasivně naváděná zbraň pod maskováním při útoku na stacionární cíl.
15  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Válka cti kdy: 29.11.2008, 19:41:19
Jak tak pročítám sérii od začátku tak mě na konci "Války cti" docela zarazilo, jakv části věnované vývoji v Heavenu kdy Oskar Saint Just nařídil zatčení Giscarda a Trouvilla Shanon Forakerová zlikvidovala několik superdreadnoughtů SB povelem přes taktickou síť eskadry. .. vzhledem k tomu že ty "snadno" zničené lodě měly nahozené klíny a štíty tak mě napadají víceméně jen 2 možnosti:

1) nálož nebo sabotáž na některém z reaktorů lodí ( a tady mě nenapadá jak by to provedla nebo zařídila na lodích SB v době kdy byly v "akci")
nebo
2) že by si vypůjčila Horacovu fintu a přepsala software v některé z pinas která nahodila klín uvnitř lodi?


... je možné, že se to tu už někde probíralo, jen to nemůžu najít a nevidím ani diskuzi k této zatím poslední české knize z hlavní série.
Stran: [1] 2 3
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!