Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
10.07.2020, 07:59:51

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5942 příspěvků v 156 témat od 124 uživatelů
Nejnovější uživatel: ctenar
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3 ... 17
1  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: film a komix kdy: 13.02.2015, 19:51:46
No, v obličeji pořád vypadá jak Garrus z Mass Effectu...  Škleb
2  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: film a komix kdy: 27.02.2014, 07:46:25
Tak k designu lodí se radši ani nebudu vyjadřovat...

Ale takový mariňácký battlearmory/pancéřovaný skinsuity ve stylu Iron Man jsou teprv eklhaft Smích
Nemluvě o uniformách RMN...
A Nimitz to je kapitola sama o sobě... "Cute and fluffy" indeed...
http://tales-of-honor.com/content/articles/film/3/slideshow/nimitz_4.jpg
3  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pár otázok kdy: 29.04.2013, 20:16:57
To jsem tim myslel.
4  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pár otázok kdy: 28.04.2013, 16:42:58
Yep, to je HMS Warlock. To je jeden z těch "super" překladů, o kterém jsem mluvil.
5  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Novinky na webu kdy: 22.04.2013, 17:08:32
Jsem zrovna nedávno uvažoval, jestli ti nenapíšu, jestli ještě existuješ  Smích
6  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pár otázok kdy: 19.04.2013, 08:40:26
Tobě možná jo ale někteří z nás si při čtení českýho překladu trhaj vlasy  Škleb

Taky jsem posledních několik knih v čestině nečetl (od At All Costs žádnou) a přesedlal jsem na e-booky. Momentálně mam objednán House of Steel a výroční edici On Basilisk Station, to budou od Shadow of Saganami po dlouhý době první, co mam fyzicky Smích Nejvíc se těšim asi na ten v kůži vázanej bazilišek i když mě zklamalo, že změnili vazbu z hnědý kůže na černou Úsměv
7  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pár otázok kdy: 18.04.2013, 11:16:13
pokud jde o překlad od Engliše néni co kritizovat(kromě jisté kapitánky Halové Škleb)

Od tý doby, co čtu v angličtině, nemůžu překlady od Engliše ani vidět. Překlady hodností děs už od začátku, překlady některýho vojenskýho žargonu ještě horší, nekonzistentní překlady názvů lodí, osekávání vět o plnej smysl aby byly v češtině kratší atd. atd. atd.
8  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pár otázok kdy: 17.04.2013, 08:56:47
Právě, vzhledem k rychlosti vydávání bych to viděl tak, že to vydaj tak za tři roky minimálně  Škleb

Když člověk veme, že Mission of Honor vyšla v červnu 2010 a bude se vydávat teprv v květnu 2013 (a bůhví kdy vyjde In Fire Forged), tak to zbejvá ještě A Rising Thunder, Shadow of Freedom, A Beautiful Friendship a Fire Season (pokud teda ty poslední dvě bude Polaris vydávat) než se dostane na House of Steel.... To je sakra moc knih, ty tři roky jsou ještě vrcholně optimistický  Smích
9  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pár otázok kdy: 15.04.2013, 22:12:21
Politická situace Impéria je pěkně popsaná v "House of Steel: The Honorverse Companion", co nedávno vyšlo. Je tam popsáno i zapojení Talbottu a dalších novejch členskejch soustav do politiky Impéria. Rozvádět to nebudu, páč si to pořádně z hlavy nepamatuju a nechce se mi to kopírovat Smích

San Martin se referendem přidal k Mantichoře už v 1914. Co se týče tý "uzavřený soustavy" to bych řekl, že platilo pouze pro lodě mimo mantichoru a spojence. Plus tam bylo určitě nějaký dedikovaný vojenskym pásmo v soustavě, který bylo prohlášený off-limits pro jakoukoliv civilní dopravu aby nemohli špehovat, vzhledem k tomu že tam byly koncentrovaný lodě stěny bránící soustavu.
10  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pár otázok kdy: 15.04.2013, 08:35:35
Tak vzhledem k tomu, že Mantichora těm soustavám poskytuje velkou míru autonomie a všechny práva který má garantovaný občan Hvězdnýho Impéria, tak ti jsou spíš rádi, že konečně mají funkční vládu, která neni zkorumpovaná a nevykořisťuje je. Ono je to dost ovlivněno i tim, že RMN se v protipirátskejch operacích angažuje ve Slezsku už přes sto let, takže jsou vnímaný spíš jako "ochránci" místní populace.

O Slezsku víme akorát to, že tam Sarnow čistí pozůstatky pirátů, zkorumpovanejch velitelů SKN a jejich "korzárskejch" eskader a podobně. Většina lehčích jednotek nový konstrukce směřuje do Slezska, včetně novejch křižníků pro podporu Námořní pěchoty třídy Kamerling.
11  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pár otázok kdy: 14.04.2013, 16:06:18
Zase si vem, že populační převaha neznamená automaticky převahu kvalitativní. Sice "kvantita je kvalita sama o sobě" ale jenom v omezenym měřítku.

Ono právě jediná hlavní výhoda Havenu je ta, že dokázal během války doplňovat ztráty na personálu mnohem rychleji než Mantichora. Jinak drtivá většina personálu námořnictva Havenu jsou branci, jenom malá část jsou kariérní poddůstojníci a důstojníci. Čistky za dob Lidový republiky stavu námořnictva taky zrovna nepomohly, vzhledem k tomu že místo schopností preferovali politickou ideologii.

Navíc technologická základna Havenu je podstatně slabší než Mantichorská a v tom to právě dohání jedině tou kvantitou. To je taky hlavní důvod, proč RMN od dob vlády Krále Rogera II tlačilo na R&D jelikož kvalitativní převaha byla jediná šance jak mohlo RMN proti Havenu obstát.

Jinak přesný číslo populace Havenu neni zatim nikde uvedeno naprosto přesně ale řekl bych že takovejch 60 - 70 miliard lidí určitě (většina členskejch systémů nejsou tak populačně rozsáhlý jako samotnej Haven, v Honorverse maj průměrně ty vyspělejší planety kolem tak dvou miliard obyvatel)
12  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pár otázok kdy: 14.04.2013, 09:50:49
Energetický torpéda se používaly standardně na předgondolovejch lodích stěny a bitevních křižnících. Problém energetickejch torpéd je, že jak už řekl deWega, neprojde bočním štítem a loď musí mít gravitační beranidlo aby nejdřív shodila štíty a pak mohla odpálit energetický torpéda. V podstatě to funguje tak, že gravitační beranidlo shodí štíty, energetický torpédo propálí loď. Energetický torpédo neni přímo torpédo ale je to "rychlopalnej projektor plazmy", která cestuje skoro rychlostí světla a tak bez štítů se nedá zastavit. Ale zase je k ničemu proti lodi, která má funkční štíty.

Jenže to ovšem znamená, že se člověk musí dostat na pár stovek tisíc kilometrů od cíle, což už je vzdálenost při závěrečnym přiblížení, na kterou se bojuje energetickejma zbraněma. Což v praxi znamená, že se to dá využít jenom u velkejch lodí, který maj dostatečně silný štíty, pancéřování, výzbroj a bodovou obranu aby měli šanci, že se na tak malou vzdálenost k protivníkovi vůbec přiblížej. Navíc to žere velký místo, je to náročný na napájení, což je taky důvod proč se to používalo jenom na bitevních křižnících a vejš, u menších lodí to sežere podstatnou část konvenční výzbroje.

Jak se vyvíjela technologie řízenejch střel a pomocnejch prostředků elektronickýho boje pro průnik bodovou obranou, RMN přešlo na doktrínu střelovejch soubojů, místo klasický "beam-heavy" výzbroje a doktríny na klasický přiblížení bojovejch stěn na vzdálenost energetickejch zbraní. To samozřejmě znamenalo, že gravitační beranidlo i energetický torpéda se vyřadily z výzbroje páč vzhledem k vývoji střel jsou prakticky k ničemu.
13  O něčem jiném / Pokec / Re: Zajímavosti, drby a klepy ze světů Davida Webera kdy: 31.03.2013, 00:05:27
Tak film bude snad v roce 2016:

https://twitter.com/davidweber1/status/317745994236321792
14  O něčem jiném / Pokec / Re: Zajímavosti, drby a klepy ze světů Davida Webera kdy: 06.03.2013, 06:59:49
Tak to vypadá, že po HonorConu se konečně dozvíme něco dalšího o filmu:

Citace
David Weber ‏@davidweber1

Evergreen Productions, who are hard at work on the upcoming Honor Harrington movie, will be joining us at HonorCon in November! <G>
15  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: House of Steel: The Honorverse Companion kdy: 04.03.2013, 16:35:54
Tak House of Steel vřele doporučuju, je to v podstatě rozšíření Jayne's a informací v SITS shiboocích. Je tam spousta infa o Mantichoře, Graysonu a Slezské Konfederaci (historie, politika, geografie, námořnictva, mariňáci, lodě...)
Stran: [1] 2 3 ... 17
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!