Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
27.05.2022, 02:45:26

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: 1 [2] 3 4 ... 76
16  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 28.11.2011, 16:31:51
Všechny případné "vedlejší škody" by se mohly připsat buď obráncům -RMN/RHN/GN +BSDF- nebo útočníkům. Tomu že se angažovala třetí strana by věřil málokdo.

Jak dopadnou solíci pokud se k avizované návštěvě odhodlají a skutečně se v beowulfu "něco" semele nepochybuju.
Detwíci by byli spokojeni v každém případě.
1. SLN napadá zakládajícího člena ligy. SLN se neštítí páchat děsivé škody jak na infrastruktuře, tak dokonce na planetě samé. (Proč, to je teď jedno.) První vzkaz pro zájemce o odtržení: Koukejte co ta zkorumpovaná "vláda SL" podniká.
2. Beowulf měl -a má- dohodu s Velkou aliancí. Přesto to ošklivě schytali. Vzkaz druhý: možná je lepší být opatrný.
3. Beowulf měl -a má- dohodu s GA. Byla skutečně dobrovolná anebo je něco pravdy o těch kecech ohledně loutkové vlády? Mantíci nakonec neochránili své "spojence". Vzkaz třetí: Nebylo by lepší se poohlédnout jinde po bližším a ne tak silném partnerovy?
4. V Beowulfu se dělo moc divných věcí. Nikdo už asi nezjistí co přesně se stalo a kdo za to může. To co tvrdí Quintet jsou lži. Tedy většina. Co když přece jen něco z toho hnoje nakydaného na mantíky bude pravda. (Není šprochu aby...) Vzkaz čtvrtý: mantichora aspol nejsou nejjistějším spojencem.
5. Vyspělá infrastruktura Beowufu a jejich vojenský průmysl je na hadry. GA je zase tam kde byla.(skoro) Vzkaz pro GA:  Vyplazuji jazyk  Smích 
17  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 28.11.2011, 14:02:19
Víme že datum plebiscitu je dáno - a veřejně oznámeno všem.
Tohle a ohlášená akce proti Beowulfu se na messu -či kde se momentálně detwíci nachází- dostane poměrně rychle. Nezapomínej na streake pohon jejich kurýrů.
Otázka je jestli s tím něco udělají a pak jaké k tomu použijí prostředky.
Mohli by se tam dokonce mihnout pavouci, ne?
I když...
To by se jevilo jako docela riskantní: přece jen by to bylo zjevné potvrzení o skutečné existenci "superscragského spiknutí messanů".
Tedy pokud by se přítomnost pavouků podařilo odhalit, což vůbec není jisté.
18  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 28.11.2011, 00:22:36
Špiónka posílala svodku hned po schůzce Kings. a Kolokotse.
To už tam hlášení o plánované návštěvě Beowulfu mohlo být, ne?
19  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 27.11.2011, 19:33:57
Já se jen snažil vykreslit co by detwíci mohli chtít udělat.
Nemyslím si ale že něco takového se jim skutečně podaří.
To už by bylo trochu moc ...jednotvárné.
Myslím že je načase aby se podařilo jim tenhle fígl překazit.
Navrhoval bych třeba ránu francouzákem do týla maníka co se pokouší pod vlivem nanobreberek o nějakou neplechu.

Vlastně jsem původně reagoval na tvůj podnět ohledně toho co asi HH vymyslí aby solíkům jejich plánovanou návštěvu zpestřila.
Víme že má nějaké tušení a ráda by na oběžné dráze B. zaparkovala TG s eskadrou SD(P). To jí ale domácí nějak nechtějí povolit. Dokonce i strejda Jacques má námitky.
Tudíž oficiálně to nepůjde.
Věřím ale že by je do soustavy mohla poslat aniž by se o tom komukoliv zmínila.
Nevím jestli má obavy z útoku MA nebo SLN (můj "překlad" je jaksi...) ale každopádně už mnohokrát projevila jistou iniciativu a tvůrčí schopnost přizpůsobovat si výklad pravidel svým potřebám.
20  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 26.11.2011, 17:53:43
Možná ano a možná ne.
Jak asi zareagují soustavy nespokojené s politikou mandarínů -a jsou jich stovky jenom plnohodnotných členů s právem veta- když zakládající člen Ligy schytá takovouhle šlupku?
Ligy se přestane otřásat a prostě se rozpadne s hlasitým křupnutím.

Ty pořád směsuješ MA a budoucí RF. To jsou navenek fakticky dvě odlišné seskupení -o nichž my víme že se prolínají. Ale už to nebude jasné nikomu jinému. Dokonce ani "bílým rytířům". ti můžou mít nějaké podezření ale nic víc.
21  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 26.11.2011, 17:21:26
No, zkus si představit v jakém jsou teď Detwajleři rozpoložení.
Právě jim bouchla do gsichtu jejich nejdůležitější ochrana: totiž anonimita. Éliška a Pritchardová veřejně oznámili existenci MA a jejich obecné cíle.
Celá strategie v havenském sektoru je na hadry. SEM a RHN uzavřeli mír.
Je zřejmé že Beowulf se k nim přidal, nejspíš i se svými ocásky. (spolu s nimi hraje erewhon, grayson a další ale to zeď nemá takový význam)
Co z toho plyne?
Mimo jiné fakt že prakticky všechno co bylo dosaženo při OB je v háji. Mantíci mají nadále k dispozici svá "udělátka" včetně apola. RH jim poskytuje strategickou hloubku-a svaly- jakou potřebují při střetu s Ligou a MA/RF. No a konečně vyspělý průmysl beowulfu pomůže dát do kupy loděnice a zbrojní výrobu mnohem rychleji než kdokoliv očekával. Nehledě na to že samotní beowulfáci se mohou aktivně zapojit v plném rozsahu.
A vzhledem k motivaci je vyloučeno že to neudělají.
(Plus Slezsko, andíci a další coby ...ne snad eso, ale alespoň desítka v rukávu)

Jak Detwajleři reagují?
Něco málo už víme: operace Hudini. Nic proti ale maskovat ji atomovými výbuchy je docela silný kafe. Vem si že většina z evakuovaných žila mezi "domorodci" na messe celé generace a teď je prostě odpaří. To samo o sobě naznačuje, že hodlají odhazovat rukavičky.
Co dalšího?
22  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 26.11.2011, 16:45:36
no já nevim je možny že by něco tokovýho svazáci sežrali, i když podle máho názoru by Mandaríni z tímhle tvrzením na Zemi moc nepochodili obvzlášť když se jedná o Beouwulf, kdybi se tohle stalo u Fiarety v Mantichoře tak bych uvěřil že něco takovýho prodaj, ale Beowulf je něco uplně jiného,  je až příliš vážený aby se jim povedlo pradat takovou historku. možnost z fanatikama zní celkem zábavně, a pro solariany asi aji uvěřitelně, ale na druhou stranu bude existovat dost důkazů které n ěco takovýho popírat ať už záznami z lodí, nějaké neutrální dopravi(ti se sice budou snažit co nejví vzdálit ode všech ale 10k střel musí vidět i civilní senzory) a pak samozřejmě přeživší můstkoví SLN důstojníci pravděpodobně jich nepřežije mnoho ale nějací budou.

Kolik asi příslušníků SL přežije? Obránci právě pozorovali jak jim bývalí kolegové usmažili planetu a nějaké "My se vzdáváme!" je asi nebude moc zajímat.
Důkazy se dají zfalšovat, to už víme. Nepřítel -mantíci, bewulfané a další- lžou a podváděj každým slovem. Z vlastních zdrojů toho moc nebude a civilní záznamy nebudou moc podrobné...
A nezapomínej že mandaríni už bojují o přežití a jediné co je zajímá je jak si zachránit vlastní prdel. A teď už to můžou dokázat jedině tak že vyvolají vlnu fanaticeké nenávisti proti SEM aspol. No a ti pitomci co je chtějí ovlivnit uvěří i té největší hovadině, když ji dobře podáš.
Nepodceňuj lidskou blbost a ochotu nechat se zmanipulovat.
Nevím jestli by dokázali strhnout dost lidí aby to stačilo ale nějakou podporu by získat mohli. (Vzpomeň si na základě jaké pohádky svrhl Pierre legislativce.)đ
23  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 26.11.2011, 16:35:44
by odpálené střeli měli dolet tak 32Mkm což je asi 1,8sm (počítám že catapharty jsou DDM) takže táhle flotila by za hodinu byla schopna zasáhnou cíle tak 3sm hluboko v h-limitu. Hodinu jsem určil záměrně, protože nevim jak rychle jsou schopny provést přesun lodě od křižovatky do pozice za nepřítele a muj odhad je že budou rychlejší(tak 40minut) takže budou schopni zasáhnout nepřítele dřív.
Výsledek: neprítel sice dostane šanci napadnout planetu, ale neměl by být schopnej se k ní dobýt. Pokud MA použje nějakého důstojnika jak u Fialery na hromadný odpal, neměl by zasáhnout planetu nebo alespoň by nemělli mít naprogramovanou útočnou dráhu k planetě tohle ale pořád záleží na tom komu by ten novej CHNO svěřil velení.

Catafracty jsou cosik spešl. Co je ale nejdůležitější mají opravdu dva stupně. Lze tedy použít "balistickou vsuvku", tedy po ukončení chodu hlavního motoru nechat střely "klouzat" a teprve při závěrečném útoku zapnout "sprint". Tím se ti pravděpodobnost zásahu mobilního cíle sice sníží ale planetu nijak daleko neposuneš. Navíc tu je skutečnost že střely co k cílům upalují "bezmotorově" je i pro manťáky dost obtížné zaměřit a zlikvidovat.
Suma sumárum theoreticky je možné odpálit salvu ?DM na velmi ale opravdu velmi velkou vzdálenost a přitom můžeš očekávat že dostatečné procento jich zasáhne planetu ať děláš co děláš.
Neříkám že bych tohle předpokládal ale nelze ani vyloučit že něco takového se Detwajleři naplánovali. Přece jen a)je to Beowuf, b)pěkně to zamává se situací ve svazu a c) je to na koho svést. (Třeba i na pitomce admirála SL, zoufalého a pokořeného který měl přece všechny ty krásné zbraně na povel.)
24  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 26.11.2011, 15:13:11
A co tohle bombardování přičíst někomu jinému?
Máš tu hned dva kandidáty: B-SDF, které zjevně podporovalo secesionisty. A když rebelové prohráli krátkou občanskou válku s loajalisty tak jim ruplo v kedlubně a zahájili bombardování domovské planety.
Nebo tu jsou mantíci a jejich spojenci -třebas ti náboženští fanatici s graysonu či massady, šak víte, ne? Bylo to ve zprávách před dvaceti lety, ti jsou asi takový novobarbaři jak si myslíte a ti pitomci z mantichory jim dali moderní zbraně. To se pak člověk nemůže divit: jejich strana prohrával a navíc se na planetě odehrávaly děsivý zvěrstva -viděli jste záběry od Pochodně, ne? Tak něco v tom stylu. No a když se tady objevilo uskupení našeho statečného námořnictva aby nastolilo pořádek a poskytlo podporu demokratické vládě v exilu tak se nejspíš rozhodli zahladit stopy.
Jistě, říkají zas něco jiného ale znáte to.
Všichni -kromě nás- lžou.
25  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 26.11.2011, 14:34:22
Já beru do úvahy možnost že onen důstojník nemusí být ani "infikován".
Nezapomeň že catafracty jsou původem od Technodine a ti patří ... Detwajlerům.
Takže za určitých okolností se může zjistit jaké programové vybavení tyhle střely vlastně mají.
Odpalí se třeba 20 tisíc střel na nepřítele a -ejhle!- polovička jich místo toho zamířila na planetu.
Autodestrukční kódy nefungují a obránce nezajímá že solíci křičí "pardon, já nechtěl".
26  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Výzva Mistra z DW-fóra kdy: 26.11.2011, 12:10:14
Je to tam už nějakou dobu ale dávám to sem teprve včil.
Asi by bylo pěkné aby to někdo přeložil.
Já na to nemám.


 Okay, here's something new for you guys to spend some time on.

We're working on the Honorverse Companion, to be released in 2013 for Honor's twentieth birthday. It's going to give a lot of background on the "nuts and bolts" of the Honorverse. Information on the major star nations, their governments, their militaries, etc. One of the sections we are considering including would be a section on frequently asked questions about the Honorverse, and we are [shudder] soliciting suggestions. This is not a license to run wild, and obviously we're not going to be able to answer all of them. What we have in mind is for you to think about the questions and then send them to faq@bunine.org, where they will be compiled and sorted. We'd appreciate it if you asked good questions, not bad questions or non-questions, and I append a couple of examples of each of those categories at the bottom of this post as guidelines. The FAQs which make the final cut and end up in the Companion will be selected on the basis of several criteria.

Criteria in favor of selection:

(1) How frequently was that question asked?

(2) How concisely can that question be answered?

(3) Did that particular question strike me as especially interesting, even though relatively few people asked it?

Criteria not in favor of selection:

(1) Will answering that question constitute a "spoiler" for something I'm planning to do later in the series?

(2) Will answering that question get into territory which I have deliberately not nailed down in my own tech bible at this time?

There will, of course, the additional, purely subjective criteria, but these are the primary ones.

Please be as concise as you can in asking the question, and bear in mind that someone is going to have to sort through all of these, so please don't give us an SD(P) missile salvo of them in a single response. Because of production deadlines and the need for there to be enough time for me to actually answer the selected FAQs, the cutoff for submission will be January 1, 2012.

This is your chance to get the answers to (at least some) of your targeted questions . . . as long as they're good questions. [G] Please go ahead and weigh in — in moderation, of course! — and I'll really appreciate your help in the form of thoughtful, reasonable queries.

And now for those examples:

Example Good Questions:
What are the other sentient alien races in the Honorverse and how do they relate to humanity?
Who was Ellen D’Orville and why did she make such a lasting imprint on the RMN?

Example Bad Questions/Non-Questions:
How many countermissiles does a Flight III Saganami-class Heavy Cruiser carry in its forward magazines?
How about LACs with telepathically-linked Treecat-crews and spinal mount grav lances and platoons of battle armored Medusan Nomad marines for boarding parties? Wouldn’t that be awesome?
27  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 26.11.2011, 11:08:48
B-SDF možná má ale možná nemá MDM či dokoce Apolo. Nevíme jestli už disponují vlečnými gondolami. Mohou ale nemusí.
Jejich lodě jsou asi lepší než řadové SD/DN SLN ale o kolik a v jakých parametrech.
Nové velení SLN může poslat do beowulfu opravdu hodně jednotek -klidně několik set.
Nevím jestli jich B-SDF má více než zatím ukázala ale nějak pochybuju že by jich měla tolik.
Srovnání reálné bojové síly nemusí vyjít ve prospěch obránců.
Solíci mohou mít přístup k catafractům od Technodine. A to jsou nebezpečné zbraně jakmile se dostanou na hranici h-limitu.
Nějaká další "vložka" od detwajlerů spolu s infikovaným důstojníkem by klidně mohla odpálit kompletní salvu desetitisíců střel přímo proti planetě. A to bez ohledu co má/měl velitel TF v plánu a jaké dostal rozkazy.
Navíc je možné že proniknutí dále do nitra systému bude pod rouškou vyjednávání, výměny ultimát a pohrůžek. Ale ani jedna strana nebude střílet dokud...
Prostě nemusí být čas aby se jednotky od vyústění přesunuly na patřičné pozice. A střílet dDOVNITŘ systému by mohlo přinést problém.
Během mírové mise odřadu SLN na ochranu odpůrců beowulských secesionistů v probíhající občanské válce provedlo uskupení RMN překvapivý zákeřný palebný přepad našich sil. Navzdory proklamované přesnosti svých zbraní několik set nejtěžších střel zasáhlo beowulf. Podezření o úmyslném útoku na planetu nelze vyloučit. Výkonná rada dostala od exilové vlády  loajálního B. podnět k prošetření situace. Je zde možnost že se jedná o porušení Eridanského ediktu.
28  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 25.11.2011, 23:37:42
Manévr Sidemore by nezabránil flotile SL proniknout do soustavy. Jistě, mohli by jim s jeho pomocí zabránit v útěku/ústupu ale je otázka jestli by se o to pokoušeli.
Pokud přežijí střet s BSDF tak se mohou dostat až na dostřel planety / infrastruktury a tak vlastně splní úkol.
Vzpomeň si že ho bude spolunavrhovat příslušnice detwajlerovic páté kolony.
Kdoví co by se mohlo spustit za překvapení z arsenálu MA - a uvnitř soustavy, kterou Albrecht považuje za smrtelného nepřítele by si nedělal vrásky s nějakými chartami či omezeními. Obzvlášť kdy to je nakoho svést.đ
29  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 25.11.2011, 22:37:49
Co třeba nápad že HH pošle do soustavy uskupení maskovaných jednotek o kterých se nezmíní ani strejdovy.
Když se nic nestane tak se vypaří jako by tam nikdy nebyli -a nezraní tak hrdost Beowulfanů.
No a když se něco stane a eskadra SD(P) RMN či GN zatočí s avizovanou návštěvou tak už to nějak překousnou.
Ale zas až tak silná ta utajovaná výpomoc nebude, to by Beowulfané nepřehlídli. Tudíž střet se SLN nebude tak jednoduchý.
30  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: A Rising Thunder - SoS3 kdy: 25.11.2011, 14:39:42
SD asi ještě ne. Ale Rozcsak zmínil produkci lehčích jednotek a vylepšených střel. Ale hlavně mě tam zaujala připomínka BC(P).
To by pak pro rozemletí "lehké Task Group" stačilo rozmístit po pár kusech do každé soustavy. Bez nějakých pořádných upgrejdů by návštěva neměla šanci ani s SD.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 76
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!