Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
27.05.2022, 02:44:12

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: 1 [2] 3
16  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 14.06.2010, 02:47:10
Měl bych otázku trochu z jiného soudku.
Jestli jsem to dobře pochopil tak MDM jsou poháněny mikroreaktory.Každý stupeň má svůj a po vyhoření paliva nastupuje další.Takže omezení doletu je vlastně dáno množstvím paliva které jsme schopni do střely narvat.Napadá mě že když do LACéček dokázali miniaturizovat místo fůzního jaderný,proč ho nezmenšit i do střely.Jaderný není omezený množstvím paliva,takže by stačil jen jeden stupeň který jede po celou dobu letu naplno a při závěrečné zteči bych ho jen přetížil,čímž ušetřím ještě tu atomovku na napájení laserů.A za ušetřený peníz a místo bych tam narval ještě víc srandiček z přízračnýho jezdce.
Možná mám někde zásadní chybu v nepochopení principu MDM,ale jesti ne tak by to mohl být docela převrat.Takové Apolo s neomezeným doletem.
Ale asi nejdůležitější by byla miniaturizace na velikost pro použití do palubních výmetnic dejme tomu křižníků.Ty by pak dokázaly čelit i mnohonásobné převaze v konvenčním boji(nemyslím proti SDéčkám).
17  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 14.06.2010, 01:59:04
Jak by se k němu dostaly jakékoli novinky o tom co mantíci spáchali když bude 3 měs. v hyper a vynoří se až v Mantichoře?
Jediná novinka pro něj bude podstatně větší flotila než čekal a výzva od Honor ať se vzdá,nebo mu bude nakopáno.
18  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 12.06.2010, 12:57:56
Jenže Fil. dostal od Rajamp. rozkaz zaůtočit na Mantichoru kvůli OB.Oni ví že veškeré zázemí je pryč,ikdyž neví kdo to provedl a navíc si myslí že při množství jejich SD i při vysokých ztrátách jsou schopni soustavu dobýt.Tím by jim do rukou padla křižovatka a ekonomická návratnost by byla závratná plus sankce poraženému nepříteli a SEM by se prakticky rozpadlo.
To je předpoklad.
I když ví co se stalo Crandalové,pořád ještě plně nevěří senzorovým datům.Takže já bych Filar. nepovažoval za blázna jako Crandal. nebo Byng(to byli fakt arogantní magoři).On ví že to bude bolet,ale má rozkaz od Rajampeda(to je dle mého názoru idiot).
Do škatulky(ať už jakékoli) bych ho dal až jak se zachová až na něj udělá kuku pár set SDPéček.Z MoH jsem si na něj ještě nevytvořil nějaký extra dojem.Ikdyž jistá dávka arogance asi nechybí jakémukoli svazovému admirálovi.
19  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Nové lodě? kdy: 11.06.2010, 12:46:33
Nezapomínejte na to kolik koček je.Proti lidem v poměru k celkové populaci velice málo a vzhledem k jejich unikátním schopnostem by bylo velice nedbalé a nelogické nechat je vyhladit v LACéčkách(nejvíce zranitelných bojových plavidlech).Nemyslíte pánové?
20  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 07.06.2010, 08:55:49
Nezapomínáte náhodou pánové při tom vyhlazování Beowulfu na vyústění?
O případném útoku budou mantíci vědět do pár minut a věřte tomu že na pomoc přiletí okamžitě.Jde přece o bezpečnost jednoho z jejich vyústění.
A jak správně někdo podotkl,kdo ze záporáků má dostatečnou flotilu(haven už se nepočítá) aby takový útok provedl?
21  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 06.06.2010, 16:10:51
Citace

Zobrazit profil Soukromá zpráva (Online)
   
   
Re: Mission of Honor
« Odpověď #372 kdy: 05.06.2010, 23:40:09 »
   Odpověď s citací
Naštěstí je tady pár geniů a my to všechno zachráníme.  Kroutím očima

Jen těžko si dovedu představit, jak by se mohla situace ve Slezsku zkomplikovat kdyby tam intervenovala nějaká vnější mocnost. SL těžko -ta ještě nejspíš neví že Konfederace je potenciální Achilovou patou VA. Ale SLN dokáže "připíchnout" hlavní síly RMN k ochraně domovské soustavy, minimálně ještě na několik dalších měsíců. I když... bude tam nějaké okno, způsobené vzdálenostmi: kdyby ta slavná pětice vypravila další "vlnu" do útoku okamžitě po té co dorazí zpráva o neúspěchu Filarety -jestli to tedy dokáží ustát- tak od chvíle kdy vyrazí do dosažení Mant. uplynou další tři měsíce. To je "okno" jako dělané na to aby si Osmá udělala nějaký výlet. Co třeba vyčistit sektor Meyers?

Trochu to přepočítej.Tři měsíce bude trvat cesta Filaretovi hyper.Takže pokud chceš vyslat nový svaz(po Filar. likvidaci),k těmto 3 měs. na cestu počítej nějaké na reaktivaci záloh a secvičení,což mě v měřítku sol. svazu dává dalších optimistických 5-6 měs.,tj 8-9.
Takže dle mého skromného odhadu dřív jak za rok se nic od solíků dít nebude.
Otázka je,jestli si konečně přiznají ten propastný tech. rozdíl.Pak by to bylo několik let,než vyvinou dostatečně konkurenceschopné technologie.
Já myslím že teď přijdou na řadu Detw. a jejich scénáře.
22  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 03.06.2010, 16:56:28
Pokud se ti nepovede rozhodující úder
Já vím a proto se nad tím zamýšlím. Zanamenalo by to návrat k původní, předválečné strategii?
Nemyslím u loďstev VA, jejich admirálové ví že takové omezení nikdy vlastně neexistovalo... Nicméně šokovaní SL vojevůdci možná sklouznou až tak hluboko.

Pořád zapomínáš zahrnovat do rovnice další proměnnou,a to je Mesa.Oni čekají jen na to,až Mantící oslabí Solíky natolik,aby mohli začít svaz rozkládat zevnitř.Takže prosím ve svých dlouhodobých úvahách počítej s postupným rozkládáním svazu a dle mého názoru i vznikáním různých nových spojeneckých uskupení.Myslím že DW nám ještě karty pěkně promíchá.
23  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 02.06.2010, 23:57:54
Právě že ve Vřeteni byly nasazeny gondoly s apolem na obranu soustav.Byly dodány přednostně Henkeové proti Crandalové a hned další várky měly následovat Mantichora a vyústění křižovatky v Talbotu,ale na ty už po OB bohužel nedošlo.
Někde mi uniklo(ale to bude ta moje Engl.),jakou řídící jednotku pro ně chtějí standartně používat,protože Terekhovovy křižníky bylo jen nouzové řešení,ale obecně už je přece rozhodnuto o obraně soustav gondolami s Apolem.Pokud je rozstrkáš vhodně po soustavě tak naděláš z útočníka sekanou ještě tak na půl cesty do centra.Výhodou je,že ti stačí jedna řídící centrála s dostatečným počtem FTL linek(popř. dvě).Ale pokud bys na obranu použil MDM střely bez Apola,musíš mít na dosah dostatečný počet lodí k jejich navádění.
24  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 02.06.2010, 22:25:17
Ňo..
Já bych se asi bál co by různí týpci z FF a bezpečnostních org.OFS stihli na té obsazené planetě natropit. Když si vzpomeneš co jako běžnou rutinu prováděli estébáci z havenu tak by se RMN měla snažit aby nikdo nedostal příležitost k něčemu podobnému u novopečených spolupoddaných.
Vem si to takhle: okupace východního Polska Rudou armádou netrvala ani dva roky. A Katyň se odehrála pár měsíců (nevím jistě) po té co ivani překročili hranice. A to byla jen špička ledovce, co se dělo jinak moc známo není. V době HH by bezpečáci pracovali ještě rychleji a efektivněji.
Na "vyčištění" planety by jim stačilo pár týdnů. A pak ať se mantíci klidně vrátí. Oni si po dobře odvedené práci odpočinou a připraví se na další fušku.

Tak teď to trochu nechápu.Nemůžeš přece vymýšlet stejné scénáře pro státní bezp. LRH a Pohr. bezp. solíků.První bylo založeno na ideologickém vymývání mozků a druhé je čistá korupce a honba za ziskem.Ikdyž si solíci rukavičky moc neberou tak že by obsadili okrajovou planetu aby tam dělali nějaký mučící prasárničky jentak pro radost-to mě moc nesedí.
25  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 02.06.2010, 21:46:46
Citace
Podle mě nemusí Mantichora přímo povolit tranzit anďákům. IAN jsou spojenci RMN a tedy by mělo stejně neomezený přístup ke křižovatce. Ta Graysonská akce zvedla takový humbuk, protože se Graysonská flotila dožadovala okamžitého, přednostního tranzitu v situaci, která se nezdála urgentní. IAN by tedy mělo volný přístup křižovatkou kamkoliv chce, jen by muselo vystát frontu za civillníma loďma, co dorazí za nimi.

Zase špatně.Zapomínáte že to bylo za Janacka,který neměj Grayson v oblibě,ale podle smlouvy o spojenectví má kterákoli válečná loď aliance v době války(a ta ještě pořád není formálně ukončena) absolutní právo přednosti před civilní dopravou.Takže Andíci by rozhodně stát frontu nemuseli.Zvlášť když je předseda vlády Alexandr a 1. lord Capareli.
26  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Nové lodě? kdy: 02.06.2010, 18:22:22
Kompenzátor působí uvnitř klínu.Vše co dostaneš dovnitř tě neomezuje ve zrychlení.
Problém Masadského zničeného LACčka byl právě proto že bylo vlečeno mimo klín,kde již komp. nepůsobil.
27  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 02.06.2010, 18:14:27
A co takhle akceptovat již vymyšlenou obranu soustav APOLEM?
Jestli mě paměť neklame,tak na plnou kapacitu výroby by měly loděnice v Bazilišku najet asi za 1/2 roku a nemyslím,že by solariáni vymysleli cokoli dřív než za rok.Specielně až dostane Filareta nakládačku.
A pochybuju,že by na to zatím kdokoli něco vymyslel,když Oversteegen měl 80% ztráty když na něj Apolo nasadila Henke a on mohl používat veškeré manťácké nejnovější hračky.
Rozmístění plošin s Apol. je rychlejší a levnější(hlavně na personál),než vyvýjet pevnosti.
28  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Mission of Honor kdy: 31.05.2010, 21:25:29
Lol .. sorry ale tak to nefunguje. ty se snazis vsechno unifikovat.  ja bych se dost divil kdyby nebyla gondola jen o fous mensi nez LAC. sila Lac je v rychlosti a mnozstvi.
Přesně tak.A hlavně nerespektuje rozdíly ve vývoji jednotlivých námořnictev.Např. vůbec nevidím v jeho úvahách minimálně 5-ti letý skluz ve výstavbě SD(P) u SLN a to ještě v případě že by někde ukořistili hotový kus nebo plány.Pokud je budou vyvíjet od píky pouze na základě vědomostí že existují(oni to vlastně ještě ani netuší),tak to bude trvat ještě déle.
Haven má tak velké SD protože jejich střely při stejné účinnosti jsou větší a proto na stejný počet gondol potřebují větší prostor.
A spousty dalších které absolutně přehlíží a fantasie rozvíjí plošně a tak trochu ploše.
Takhle se to přece dělat nedá.Mě taková kvantita bez trochy toho zamyšlení připadá jako degradace DW.
29  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 31.05.2010, 00:08:56
Anebo to jádro rezignuje, uzavře se a řekne jasně ať si to ti novobarbaři vyřeší jak chtějí.
To udělat nemůžou,protože by byli rozebráni na prvočinitele.Zkus si přečíst SfS a MoH a pak rozvíjej teorie.A nevymlouvej se na engliš.Já natom nejsem taky nic moc,ale díky lidem tady na fóru jsem sebral odvahu a nakonec to netrvalo ani týden než jsem to přelouskal.
30  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 29.05.2010, 18:32:21
SD(A) by v podstatě mohl být SD(P) s jinými gondolami. Ale já bych ten SD přeci jen trochu přestavěl. Boční výmetnice protistřel bych nahradil dalšími telemetrickými linky, aby bylo možno zvládnout více střel z CM gondol. Nejradši bych sebral i energetickou výzbroj ve prospěch linků, ale když si je SMN nechává pro všechny případy na SD(P), tak bych to nehrotil ani u SD(A).
To je výborný nápad,ale evidentně jsi zapoměl na klíčovou dírku II.Vlastně ti stačí pouze vyměnit gondoly s apolem za gondoly s protistřelama a máš celou koncepci hotovou.Nemyslíš že je to dost elegantní řešení?Něco podobného by se dalo udělat i s BC(P).
Stran: 1 [2] 3
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!