Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
27.03.2023, 03:31:23

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5952 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: 1 ... 46 47 [48]
706  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 28.02.2010, 11:42:14
Já Bolt se za pravopis omlouván,ale lépe to neumím.Čemu přesně nerozumíš?
707  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 28.02.2010, 09:46:39
Počty 200 sestav=3600 střel.Aktivní dostřel 10 Mkm v klidu neznamená že setavy budou střílet z max. dostřelu,můžou vystřelit kdykoliv od maxima nebo až těsně u lodi.Na pokrytí soustavy máme minimálně několik tisíc sestav.Sestavy krátkodobě a opakovan můžou letět zrychlením 100 000 G. Modelová situace 20 SD překročí hyperlimit,když tu naráz vidí mnohačetný odpal střel ze všech směrů a vzdáleností,střely letí různou rychlostí,aby se trefili současně.Fotila spustí protisřelovou obranu a čeká,100 střel přiletí na dostřel obrany a odpálí 1800 dalších střel,no vypadaly větší.Překvapení 3 SD pryč a další stovky potvor jsou na cestě,úsměv poněkud tuhne,lodě pod palbou a není na co střílet,protilodní střely se vzájemně nesestřelují,salvy se zatím míjely-bitva o Mantichoru.Od překročení hyperlimitu k cílům v soutavě trvá cesta řádově hodiny,systém má dost času a střel,aby odstřeloval soustředěnou palbou lodě po jedné.
K sesřelení 20 SD potřebuje 20 000 střel z 1112 sestav a sestavy používá opakovaně,přiletí,vistřelí,odletí na pohyblivou základnu,vymění gondoly a odletí.
Sestavy a střely jsou maximálně jednoduché a levné,nemusím šetřit na počtech.
708  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 27.02.2010, 21:29:47
Asi jsem se nevyjádřil dost jasně. SESTAVY MAJÍ VLASTNÍ GRAVITOROVÝ POHON.Když jsou gravitory ve velikosti od ručních protiletdlových střel ,až po SD tak nevidím problém.
Sestavy jsou rozmístěny po celé soustavě,hustota je úměrná hrozbě,nejkratší příletové trasy=největší pokrytí.Mrtvy brouk platí jen do útoku nepřítele,potom přiměřené množství sestav vyrazý k němu.Idealní směr útoku je od hyperlimitu ke slunci.
Nepřítel zjistí že tam sestavy jsou,ale protože letí rychlostí střely,nemůže se jim vyhnout,ani je zničit,dokud se nedostanou do protisřelové obrany.Sestavy NEJSOU gondoly.Gondoly sedí v hejnu a čekají až něco trefí ony,nebo něco trefí je.
 
Střely MDM co to přesně je? Ja navhuji jednomotorovou střelu,protože další motory nahradí sestava.Vícemotorové střely se používají,aby chránily posádky lodí.Všechny technické vychytávky jsou v járdr,nosič sestavy,ano řízení střelby je nadsvětelné.
Systém by pomocí rotace sestav mohl udržovat několika hodinovou sřelbu podle počtu sestav,střel,základen a řídících LAC.Chtěl bych vidět velitele který by tam dobrovolně poslal lodě.

709  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 27.02.2010, 04:31:41
Můj návrh na obranu soustav a uvolnění hyperprostorových lodí.
Do holé gondoly dáme 9 střel s jednostupnovým fůzním motorem a véélkou hlavicí.Tyto 2 gondoly zavěsím dopředu a dozadu k nosiči.Nosič má pohon se  zrychlením až 100 000 G a vytrvalostí pár hodin při 1000 G,maskování,senzory průskumné sondy,prostředky elmag.boje jako PŘÍZRAČNÝ JEZDEC a hlavně řízení palby APOLLON.-co se stane se střelou APOLLON po odpálení?  Sestava-nosič plus 2 godoly- vážit asi 3kt .je výrobně a finančně  nenáročná a mohla by se vyrábět kdekoliv v alianci.Sestavy rozesejem po soustavě,rozdělíme na skupiny,ty podřídíme upraveným LAMORIARTY - KHII a vše spojíme do jednotné senzorové a taktické sítě.Po rozmístění sestav v dostatečném počtu by v soustavě nemuselo zůstat nic těžšího než perutě LAC.
Použií:nepřítel přiletí,po jednoznačné identifikaci,sestavy ohrožené oblasti vyrazý do útoku,sestavy pod 10 Mkm střílí,po odpalu 9-18 střel sestavy pokračují v režimu apollon až k nepříteli a mají data z celé sítě,která je v pohotovosti,ale maskovaná podle úrovně ohrožení.Po útoku část sestav zůstane u nepřítele jako sondy,ale většina letí na základny,kde odhodí prázdné gondoly,nabere plné,doplní palivo a hurá do boje.Nepřítel bude pod nepřetžitou palbou od překročení hyperlimitu,až do útěku,kapitulace,smrti,a nebo než dojdou střely.Systém je možné použít i na obranu proti LAC a střelám,když do gondol naládujeme ZMIJE a protistřely.Jednotlivé sestavy jsou použitelné i pro  LAC v soustaě,1 v pohodě zvládne 10 sestav a na nosič lze zavěsit cokoliv.
Obrana je max.automatizovaná,ale hlavní slovo kdy,kde,na koho a jak vystřelit mají lidé v řídících LA-M.
Stran: 1 ... 46 47 [48]
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!