Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
27.03.2023, 03:43:14

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5952 příspěvků v 158 témat od 127 uživatelů
Nejnovější uživatel: jakop
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: 1 [2] 3 4 ... 48
16  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Cena války v Honorversu kdy: 20.08.2011, 14:19:02
Haven je pěkná ukázka, jak se dostat z dluhů. Stačí jen pozabíjet dost lidí a dluhy jsou vyrovnané.
17  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 17.08.2011, 12:30:03
Kolego fyziku graser opravdu není obdoba maseru či laser, tou je xaser neboli rentgenový aser.Ke vzniku gama záření nestačí elektrony, mmusí se po ně jít do jádra atomu.To sice je možné,ale poněkud otížněji proveditelné.

Antihmotu do zbraní v HH udajně zakázal do odvolání přímo autor.Antihmota jako poměrně běžná=dostupné součást našeho světa Valím oči! Super!.

Když jsem uvedl rotující černou díru,tak sem ji nechtěl montovat do lodě,sloužila jako zdoj inspirace, fúzní reaktor taky v sobě nemá hvězdu ,aby fungoval.

Jaký je poměr příkon-výkon u laseru?
18  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 16.08.2011, 21:41:41
Na druhou stranu uvaž, že fůzní reaktor ti poskytne mnohem větší příkon a palivo, které povezeš obsahuje na objem mnohem větší energetický potenciál.
A jaký je rozdíl mezi enargetickým potancilem štěpného a fúzního paliva?
Co jsem zjisti tak je poměr asi 10 k 1 , 10t štěpného na 1t fúzního, to není tak špatné.
19  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 16.08.2011, 16:07:34
Prázdniny ,neděle, já v zaměstnání, tak sem to troch odlehčil. Ale myšleno to bylo celkem vážně, a proto uvítám konkrétnější pripomínky ke konceptu zbraně - kde jsem asi udělal chybu.

Samotný Graser - jedno jak pracuje - bude z části radioaktivní a to tak, že hodně moc, ale ještě horší to bude v místě zásahu graserem, no taky střelou, obě budou zářit a asi víc, než míň.Toto společně s využitím civilních jaderných výbušnin, znamená že radiaktivita je pouze drobná nepříjemnost.Toto mně přivádí k otázce - Fúzní kontra jaderný - reaktor.Kdybych si měl vybrat mezi zdrojem energie, který v prípadě maximální havári, zamorí část lodii nebo i celou loď radiaci  - jaderný reaktor, a nebo ji celou odpaří - fúzní reaktor,tak bych je s fúznim poslal na patřičné místa, ať si tam vybuchnou sami.
20  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Cena války v Honorversu kdy: 14.08.2011, 17:15:56
 Správně, vraťme se pěkně zpátky na Mantichoru.

Suroviny,doprava,energie jsou hodně levné, zato je jich potřeba ohromné množství, ale hlavní válečný náklad je množství lidí potřebných pro jednoho bojujícího vojáka.Ten se od pravěku neustále roste a určitě neklesne.

Ekonomika sice není nosné téma, ale je tam, hlavně "utopická" myšlenka, že dluhy se musí platit.
21  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: pár nápadů k taktice kdy: 14.08.2011, 14:47:48
 Vrátím se ke graseru.Grase má být paprsková zbraň založená na gama záření.To je sice pěkné, ale bez použití antihmoty se čisté gama záření dost těžko dělá a antihmota je ZAKÁZANÁ.Tak pokud netrvám na gama záření, ale potřebuju něco silnější než laser na dělání velkých děr do válečných lodí, tak bych měl jeden zajímavý přírodní proces.Když se plynná forma hmoty dost silně grvitačně stlačí a roztočí tak se celkem ochotně mění na mikrovlné a rentgenové/gama záření s 50% účiností přeměny a v ose otáčení podukuja symetrické svazky záření.Dělají to běžně rotující černé díry,neutronové hvězdy, takže to jde a se to smí.
Gravitechniku mám, vezmu plyn, gavitačně ho stlačím, zamíchám, výsledné záření usměrním a je graser je vyšitý.Je tam ta mikrovlná složka záření, ale nikdo neříkal že tam byt nesmí a když uvážím co mikrovlny dělají s kovem, je to bonus na víc.
22  O něčem jiném / Pokec / Re: Věda a technika kdy: 02.07.2011, 18:08:13
No právě sem to dočetl, tomu říkám rychlý jak blesk.
23  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Torch of Freedom (CoS2) kdy: 24.06.2011, 17:00:47
Kočky a očkování to jo, ale.Tvrdě pracující muži ,kteří po řádném splnění rozkazů, odcházeli s pocitem dobře vykonané práce k mylujícím rodinám, už tady byly a jak to dopadl Co???.  McBryde byl označený za zrádce, který se asi zbláznil, teroristy s  A-bombu  určitě zvládnem a jinak pokračujem v poho dál a výš, přece MY nic špatného neděláme.
24  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Torch of Freedom (CoS2) kdy: 19.06.2011, 15:20:16
Otroky-krtky podle genomu nenajdou,no možná by to šlo podle toho, že nemají žádné známé výrobní chyby.Jit na ně přes kočky bude určitě lepší.
Při té identifikaci členů Bloku nejde o hledání určitých unikátních sekvencí DNA, nic takového asi nemají. Tak mě napadlo, že každy je nějak pozměněý a když ty změny provádějí člověci pro které jen to nejlepší, je dost dobré a mají neomezené množství pokusných otroků na vychytání zmetků, tak jejich genom  bude jak z učebnice a bude tam sice chaos ,ale uklizený, jen ty nejlepší varianty genů a tak podbně, prostě vyleštěný genom. No těch pozměných a odlišných sekvencí, taky nebude asi málo, nejsou to žádní opatrní troškaři, jak ti přizdisráči z Boevulfu a se ztrátama počítají.

25  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Torch of Freedom (CoS2) kdy: 18.06.2011, 16:18:11
Je to nějaké divné. Allen utíká k lesu, kočka mu jde po nohách, tvrdě padá -na bok,záda?-, jednou trefí kočku jednou rukou, otočí se na břicho, podívá se na les a otráví se jedem v zubu,zůstává ležet na břiše tváří dolů.Když to napíšu takhle,tak je to hodně nepravděpodobé, v knížce si toho všimnout, dobrý postřeh.

Pochodeň dostala všechny přeživší  státně bezpečnostní lodě.To je sice pěkné, ale všechny mají  dvě dálkové autodestrukční zařízení, z Mesy Dřevěný kůň, plus originální značky StB.Proto čekám nějaké ošklivé překvapení pro ně. Engliš zkratku StB používá opravdu minimálně.

Když je známá existence Mesanského bloku, tak by mělo byt možná identifikace jeho příslušníků podle genomu. Jejich pečlivě skonstuované budou, oproti chlívku genomu Normálů hodně jiné.Rozdíl asi jako mezi starým tisíciletým a novým městem na zelené louce
26  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Nové lodě? kdy: 09.06.2011, 12:53:42
Na "pirátské" operace by takové polocivilní lodě byly určiě vhodnější, než snadno dohledatelné válečné lodě.A vypadá to, že jsou tak i dlohodobě používané.Saganami taky šel po pirátech, ty ho přivedly na lepší "piráty" a na jejich základně ho něco semlelo.

27  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Nové lodě? kdy: 04.06.2011, 14:14:30
Fregaty, nebo jakékoliv jiné malé, levné lodě, má smysl vyrábět, jen pokud za stejný čas, kdy ztratí 10 kousků jich 11 vyrobí a mají dost lidí do posádek, protože budou hořet jak papír.Samozřejmně musý byt schopné vic, než poškrábat lak. A nebo je nasadit proti ,nebo místo nosičům LACe.Ale to předpokládá, že jsou volné loděnice,kde nestevějí opravdové lodě.

Negondolový SD, na co by asi byl, když gondoly se začínají používat všeobecně?
SD(p) nepotřebuje extra rychlost a máme pásmový pohon - ať je to, co jeto -, tak to vidím 12-15 Mt bumbrlíčky  a všechno navíc půjde na obranu, aby dlohodobě přežil střelové cunami, 12 minutová bojová životnost opravdu není to "pravé ořechové".

28  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Pořadí knih a povídek - jak postupně číst? kdy: 01.06.2011, 20:18:10
Narazit na Honor a spol. až  dnes, tak to blahpřeji šťastlivče, čeká tě minimálně měsíc parádního čtení  a pak se zařadíš mezi nás ostatní ,netrělivě vyčkávající na další nový díl, pro tebe zpestřené sháněním momentálně nedostupných částí.
29  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Cena války v Honorversu kdy: 24.04.2011, 19:07:08
Jo Lidi , to je ve válce tvrdě omezený zdroj. Dlouhověkost to bude spíš zhoršovat,nebylo moc zmínek o 20-30 sourozencíh.
Nové občany je potřeba učit od začátu, kloni ,UI a zobie asi taky nebudou.Tak to vidím na telepatické rychlokuzy."Berme každého-odborníkem na cokoliv za 14 dní !",ale to bylo moc jednoduché.
30  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Cena války v Honorversu kdy: 21.04.2011, 20:16:21
Očividně jsem se mezi těma nulama ztratil,no pořád je se co učit a opakovat.

Podstatné je , že celoplanetární  ekonomika,plně ovládající vlastní soustavu , ja schopná opravdu velkých věcí, v Honorvese. Máme tam jedno a více soustavové státy , korpokátní světy a jako těžká rarita je uvedene planeta s dvěma státy.Energie,doprava a suroviny jsou levné ,na rozdíl od dneška.

Stav dnešní kosmonatiky je směšný, kdyby nebyl k pláči.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 48
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!