Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
26.05.2022, 04:16:46

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
Tak si nás našli spameři, registrace vyžaduje potvrzení, a jestli to je nezastaví, tak to budu zase schvalovat, ach jo.

5946 příspěvků v 158 témat od 126 uživatelů
Nejnovější uživatel: Bubakcz
* Domů Nápověda Přihlásit Registrovat
  Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3 ... 13
1  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: safehold 9 - At the Sign of Triumph vyjde v říjnu kdy: 10.11.2016, 18:59:22
tak akorát jsem dočetl, a musim říct že mám takové rozporuplné dojmy. Všechno se četlo dobře akorát jsem na konci čekal že dojde k nějakému řešení hlavního problému z OBS, ale zas na druhou stranu takhle je na beton jistý že bude pokračování a že bude o čem psát.

No nic tak si říkám jaký si da DW odstup než začne tvořit děj pokračování celkem pochybuji že odskočí 20let do budoucnosti a vzhledem k tomu jak všeci na konci byli kamaradi, tak si říkám kdo bude novím záporákem na druhou strnu to klidně může být Charis vs Siddemark a bodem sporu bude odhalení pravdy i když si nemyslim že z ní vyrukujou v blízké budoucnosti takže odskok 20 let klidně může být.

jen tak bokem psal DW v nějaké knížce jestli ma Merlin ve své jeskyni aji vybavení na instalaci teho nanotechnologického rozhraní který měli všeci původní osadníci jako že by ji Alanah mohla dostat a pak na plno využívat až dost vyroste.
2  O Honor Harrington / Diskuse o Honorverse / Re: Shadow of Victory kdy: 06.09.2016, 20:09:59
taky pravě na SoV pracuji a musim říct že mě dost naštvalo že DW začínna přiběh celkem zpět oproti hlavnímu příběhu  
začíná dlouho před Yavata útokem a v podstatě opakuje o dost podrobněji věci které už známe, doufám že konec aspoň posune děj oproti hlavnímu příběhu jako třeba jak dopadne ta "policejní akce" kterou planujou pro beowulf ale myslim že tak daleko příběh nepokročí Hněv
3  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: safehold 9 - At the Sign of Triumph vyjde v říjnu kdy: 09.08.2016, 21:41:31
to je opravdu dobrá zpráva. Tak nějak jsem moc nevěřil že by jsme mohli dostat 2 safeholdy v jednom roce, ale evidenteně zázraky se dějí....
4  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: safehold 9 - At the Sign of Triumph vyjde v říjnu kdy: 18.02.2016, 19:20:14
no tu analizu bych si rad přečetl třeba ju přidaji jako přilohu.
5  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: safehold 9 - At the Sign of Triumph vyjde v říjnu kdy: 26.01.2016, 19:30:52
hmm tak nejak si nemyslim ze dalši Safehold vyjde tak brzo na druhou stranu nikdo necekal že HFQ vyjde o víc než pul roku později takže Tor se možna prostě jen drží plánu kteryj ma už dávno zpoždění.

btw nova Honor sem s ní, už nějakou dobu mám problém najít kvalitní čtivo.
6  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 17.10.2015, 17:56:33
HFQ dočteno a musim řict že to opět skončí zábavným cliffhangerem.
7  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 27.10.2014, 13:04:24
tak jo jen tak pro kontrolu opravdu HFQ vyjde až 1. listopadu 2015?
8  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 04.10.2014, 14:44:39
tak pomalu se dotávám ke konci LaMA a tentokrát jsem si dal na čas a koukal pořád na mapu abych si udělal obrázek o celkové situaci, tak si říkám že ta severní armada co teďka drží Guarnak dostane pěkně naklepáno vůbec bych se nedivil kdybi se po tom co na ně Green valey vlitne úplně rozpadla, protože nemohou effektivně ustoupit. pokud zkusí ustoupit tak ztratí hromadu lidí kvůli omrzlinám a to samé platí pokud se pokusí místo toho zaútočit prostě AoG nemá dost zimní výstroje aby mohla v zimě operovat, i když si říkám co používali minulou zimu když přesunovali jednotky aby mohli hned jak roztají kanály vlítnout do republiky.

Další věc co mě nedá spát kde Charis vzala 300k vojáků aby je mohli poslat do boje, zmiňuji se o tom proto že v nějaké knižce před tim se zmiňují že jejich strop lidí které mohou použít v boji na pevnině je něco kolem 100k tak kde vzali těch dalších 200k, celkem rozumím že vědšina jednotek bude zbrusu nová ale i tak mi ty počty moc nejdou do hlavy.

no a pro Thiska taky věci nevypadaj moc růžově v snippetech je teďka březen a KH se má dostat do služby až v červenci další měsic pak popluje na Claw island takže aktivní operace začne provádět až na konci srpna což je v podstatě skoro zima ale Dohlar leží skoro na rovníku takže tam moc nemrzne spiš si říkám co to bude dělat z počasím, ale to je pro KH celkem jedno pokud zrovna nechytne tajfun. A taky si říkám komu dají velení, vůbec bych se nedivil kdyby si velení vzal Rock point a osobně se postaral aby Dohlar nadále nepředstavoval námořní hrozbu...

ps Murphide jen tak bokem dobije charis letos Templ lands nebo budou zastaveni někde v border states? a když už jsme u toho da Clyntah zelenou na parní stroj nebo ne? Ona to néni otázka jestli to inkvizice povoli jako spiš jestli budou shopni postavit součástky dostatečně přesné aby parní stroj effektivně fungoval, i když si říkám že hodně lidí má hodinky a to je hodně přesná práce ale zas na druhou stranu hodináři jsou zvykli pracovat v malem měřítku a parní stroj je někde jinde...
9  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 24.09.2014, 12:34:19
teďka si davam znovu safehold maraton a sem tam mě napadaj dost zajimavé alternativy k rozhodnutím které postavi dělaj, třeba když jsem četl HFaF tak tam diskutovali jestli nějak mohou "pomoct" námořníkům co zajal Thisk po tom co si je inkvizice vyžádala, zavrhli tam použitý vyspělích zbraní, ale si říkám jestli by nemohli použít něco méně nápadného třeba jed, mam tim na mysli že ty vězně přece museli krmit a jídlo museli vařit hromadně, takže kdybi jim Merlin do kotle přimíchal jed tak který bude působit až po několika hodiných, nějakej bezbolestnej a bez chuti tak by vlastně těm zajatcům "pomohli" a zároveň pokud by to udělal někde uprostřed loyaalní provincie by pro inkvizici vytvořil kránej problém, kdo to byl? o pár kapitol dál když se Clyntah osobně zúčastní poravy těch zbývajících námořníků tak si říkám že to by byla dobrá chvíle pro ukončení jeho života, přece jenom kdyby si merlin vzal nějakou odstřelovačku něco co se dneska vyrabí co v sobě nemá ani unci elektroniky tak by ho mohl zastřelit na vzdálenost 2 kilometrů a než se tam dostanou nějaké stráže tak se ztratit, byl by to risk ale SNARC byl dostatečně blízko aby to mohl natočit a tak nějak pochybuji že byl o mnoho dál, na druhou stranu co by taková poprava způsobila? přece jenom lidi podporují Charis především proto že jim Clyntah nedal jinačí možnost, čim víc o tom přemýšlím Clyntah vlastně pomáhá Merlinovi dosáhnou ultimativního cíle, zlomit moc Templu, donutit lidi přemýšlet a vyvíjet se. Sice je to řezník ale svim způsobem je to nejlepší v co mohl Merlin doufat, takže pokud Clynatah zařve dřív než se Charis dostane dostatečně blízko k templu tak je možné že všechno se uhraje do diplomatického outu a Merlin nedostane možnost nakouknout co se schované ve sklepě.
10  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 09.09.2014, 18:51:02
dalši snip už číslo 5
http://forums.davidweber.net/viewtopic.php?f=7&t=6210

no teď víme o Kohdym zas o něco víc tak si říkám co byl vlastně zač nejdřiv jsem si myslel že byl nějakej mariňák který dohlížel na zabespečení kolonie ale teď je celkem jasné že Kohdy byl nějakej Adam kterému implantovali schopnosti zacházení z mečem a asi aji znalost španělštiny i když si říkám že to nedává moc smysl, proč učit svého bojovníka cizí jazyk když všeci mluví jen angličtnou? A pak je tu samotná válka, kdo tam vlastně bojoval z kým? Shain-wei je mrtvá a jeji opozice je rozprášená, a po kapesní atomovce která prakticky vymazala veškerý vedoucí personál tu vzniklo pěkné mocenské vakům, je celkem jasné že moci se ujmuli Schuler a Chihino a muj odhad je že od začátku plně ovládli Rakurai a prakticky veškerou moderní výrobní kapacitu která na Safeholdu zbyla takže každému zbývajícímu 'andělovi' muselo být jasné že odpor je marný. Muj odhad je že Chihino a Shuler se rozhodli odstranit všechny kdo by mohli ohrozit plán takže začali zabíjet zbývajíci lidi co dohlíželi na kolonizaci, nemohli použít rakurai protože tim by v podstatě vyhladili všechny města takže začali cvičit seiingy a posílat je proti 'padlím andělům' a to byla v podstatě ta válka.
Muj další odhad je že Schuler a Chihino byli velmi mladí a nezbyl jim nikdo kdo se vyzná v psychologii a historii jinak by jim řekl že inkvizice je v dlouhodobém výhledu špatnej nápad, každopádně si myslim že Schulerovi to po válce došlo, ale kolečka už byla v provozu tak dal Wilsinům nám už známé instrukce a doufal v nejlepší.
Ta španělština mi furt nedává smysl, ledaže vedšina 'padlích andělu' mluví španělsky a použivaji jazyk jako dokonalou komunikační šifru...
11  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 02.09.2014, 12:25:52
Snip číslo 4
http://forums.davidweber.net/viewtopic.php?f=7&t=6193&sid=c4f0c1a1491489ae250002361a552373
hmm z těch záhadných poznámek celkem vyplívalo že Nynyan něco ví, ale teď je aspoň potvrzené že neví úplně všechno.
12  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 25.08.2014, 19:32:26
Asi malé, uvnitř těla, po smrti rozložitelné. Jinak by se asi druhá generace divila, co to čouhá z jejich předků za dráty.

Souhlas. Navíc bych si tipoval, že ani v Nimuině jeskyni nebude lékařská kapacita dostatečná na produkci "implantátů". A jsou vůbec v Owlových archivech plány na stavbu takovéto lékařské jednotky? To asi ví jen David... Jestli někdy najdu chvilku času, zkusím si vyhledat všechny zmínky o implantátech v knihách a v infodumpu.
no ja nevim Merlin má k dispozici celou jednotku z nějaké civilní lodi(nevspomenu si na jmeno je to hned oAR) takže jde předpokladat že vyrobit implantáty umí musj odhad je že pracuji podobně jako nanoroboti které použil Merlin na všecny z kruhu, že tihle nanoroboti buduji přídavné nervové cesty v mozku jak se mozek vyvíjí a na tyhle cesty se pak připojují samotné implantáty, proto ta potřeba implatovat je do určitého věku docela by mě zajímalo co by se stalo kdyby někdo takhle zkusil předrátovat dospělého... Šok
13  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 23.08.2014, 08:34:49
tak snip číslo 3
tak už víme že v templu je něco zhnilého ale ono je tam toho ještě více...
14  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 21.08.2014, 12:35:42
no zatim vydal oba snippy v pátek takže to bude asi 1 za týden, uvidíme...

ps jen tak bokem čiště náhodou nevíte jestli DW někde poppisoval jak vypadaj implantaty který měli všeci kolonisti? nemyslim jejich omezení ale jestli to byli doslova konektory na týlu nebo komunikace probíhala kompletně bezdrátově(předpokládám že samotné implatáty fungovají na nějakém organickém základě a jsou velmi malé) protože přemýšlím jestli je třeba mohou dát malé princezně aniž by o tom někomu řekli a pak až doroste aby měla maximum výhod, pokud bude přijata do týmu a pokud nebude tak bude sice mít implantáty ale nebude o nich vědět.
15  O něčem jiném / Jiné sci-fi knížky / Re: Hell's Foundations Quiver - Safehold 8 kdy: 14.08.2014, 19:45:29
tak 1. snippet a u mě se začínaj naplno projevovat abstinenční příznaky...

tak bokem furt uvažuju co vlastě Aivah/Nynian ví, nemyslim si že zná úplnou pravdu jinak by v rozhovoru z Merlinem nedělala tolik odkazů na boží činy, spiš říkám že si hodně věcí domyslela aniž by znala všechna fakta.
přece jenom co o ni vlastně víme že je dcerou nějakého Vikáře který je/byl součásti vládnoucí kliky a že byla poslána do nějakého kláštera na výchovu, přičemž doufali že se natrvalo ztratí z dohledu. Si říkám jestli ten klášter nebyl zrovna nějakej hodně starej jako třeba že datuje svoje založe ke dni stvoření, nebo pár let po, tím pádem tenhle klášter může mít hodně velkou knihovnu/archiv z velmi zajimavýma textma třeba velmi rozsáhlou zbírku o působení seiingu, nebo třeba nějaké knihy které tam propašovala Shain-wei jaké další způsob jak podkopat církev(asi to nebudou přímo texty o pravdě ale možná spiše nějaké filozofické knihy které kladou otázky ale nedávaj odpovědi), anebo maj v držení nějakej artefakt jako třeba deník nějakého anděla, kdo ví co se může v takové knihovně najít a dávalo by to smysl kde jinde by Aivah/Nynian mohla studovala Seiingy, samozřejmě kromě templu samotného.
Stran: [1] 2 3 ... 13
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!