Honor Harringtonová

O Honor Harrington => Cony a setkání fanoušků sci-fi => Téma založeno: admin 12.11.2014, 19:54:44Název: David Weber v Praze
Přispěvatel: admin 12.11.2014, 19:54:44
Z besedy s Davidem Weberem.
Nedělala jsem si poznámky, prostě jsem si to jen tak užívala, a jak už to bývá, nějak jsem si to při tom zapomněla všechno pamatovat ...
Beseda  byla excelentně tlumočená Lenkou – uctivý hlubokosklon a dík.

Davidova odpověď k další knížce Honorverese je v novinkách - http://harrington.suewebik.net/index.php?/archives/121-Jak-to-bude-s-Honor-a-vesmirem-vubec.html (http://harrington.suewebik.net/index.php?/archives/121-Jak-to-bude-s-Honor-a-vesmirem-vubec.html) , tady jen takové útržky z hlavy sklerotika. Prosím doplňte, co si pamatujete vy :)

Tak pár otázek, které mi utkvěly:
Spolupráce s Ericem Flintem - kdo  dělal popisy bojů v Cauldron a jestli ještě nějaké takové pěkné  pozemní masakry budou.  Pozemní boje, architekturu věží a všechno okolo toho dělal na sto procent David. Pozemní boje se pravděpodobně ještě objeví ale ne v takovém rozsahu.
Eric Flint je původní profesí obráběč, a tak chtěl, aby se v porouchaném hyperpohonu opravovaly součástky na soustruhu. David namítal, že v honorverse žádné soustruhy nejsou a v hyperpohonu žádné pohyblivé součástky, které by se mohly opravit, taky nejsou, ale nakonec řekl Ericovi, ať si s tím dělá co chce. A po vyjítí knihy dostával spoustu reakcí ve foru jako "soustruh? vážně? a "Vy máte v hyperpohonu pohyblivé součástky, no to snad ne?"  

Jaká je spolupráce s Bunine – jestli oni navrhují nějaké technické vychytávky a pak se podle toho upraví příběh.
Technické objevy a pokrok si David vymýšlí sám, tak jak to potřebuje pro příběh, ale lidi z bunine mu pomáhají se souvislostmi,  kontrolují, jestli to neporušuje kánon a pod. Hybatelem bunine je T.Pope, který  prověřuje všechno neuvěřitelně pečlivě. Jednou za rok se sejdou na pár dní a konzultují,  jak to všechno do sebe zapadá.  V tomto má David štěstí, že má takovou podporu komunity.

Pojmenoval někdo svoje děti podle knížek?
Prý ano, ale mnohem víc je koček,  lidi mu prý poslali okolo 1700 fotek svých „Nimitzů“

V kterém ze svých vesmírů by chtěl žít?  Asi v honorverse ale ne na pohraniční planetě, ani na žádné liďácké, ani na žádné bombardované ...
Nebo v Apocalypse troll ale až poté, co zabili trolla, samozřejmě.

Nejoblíbenější kniha?
To prý tak nejde, to je jako byste se ptali, které je vaše nejoblíbenější dítě (to je mimochodem vždycky právě to, které zrovna spí), ale asi Path of fury, Čest královny, Ozvěny cti, a ze safeholdu Armageddon reef.  

Které z hrdinek jeho knih by měly být vzorem pro jeho dcery? A které ne?  Určitě ne Cordelia Ransome.
Ale teď už si přesně nevybavuju, které byly ty kladné, Honor,  Shannon, Helen?  Nejde o to, aby se jeho děti  měly někomu podobat, ale aby si dokázaly zvolit cestu, byly šťastné a morální.
Myslím že v této souvislosti se zmínil o Emily Alexander jako o snad nejsilnější ženské postavě v knížkách. Prý měl zuřivou debatu s čtenářem o charakteru Hamishe, když psal, jak se zamiloval do Honor a jak po ní toužil. Ten čtenář ho strašně odsuzoval, že už to ,že myslí na jinou ženu, je špatné.  A nesouhlasil s tím, že podstatné je, jestli na základě těch citů jednáme nebo ne. Teprve když David uvedl do knížek Emily Alexander a popsal ji a její motivy a city, ten čtenář se mu omluvil, že tahle Emily není žádná oběť ale člověk, který ví co chce a řídí svůj osud.

O kursech psaní.
Abyste mohli psát, musíte mít tu vnitřní potřebu vyprávět příběhy. Spousta lidí ji má, a ani o tom neví a nestanou se spisovateli. Ale spisovatel ji mít musí, aby byl dobrý. Kursy psaní vám mohou pomoci se vyjádřit ale tu touhu sdělit, tu musíte mít v sobě.


Název: Re: David Weber v Praze
Přispěvatel: admin 17.11.2014, 16:39:30
tak a teď lahůdlka pro všechny zvědavce - reportáž od Hanky, je na hlavní straně - http://harrington.suewebik.net/index.php?/archives/122-Zprava-o-besede-s-Davidem-Weberem-od-Hanky.html (http://harrington.suewebik.net/index.php?/archives/122-Zprava-o-besede-s-Davidem-Weberem-od-Hanky.html)

chjo, holt už  staré lodní  čarodějnice toho do hlavy nenatlačí  tolik jako ti noví členové posádky ...
(to je tím, že máme hlavu plnou těch .. ehm .. životních zkušeností, a těch dobrých rad do života, které bychom mohly hrstma rozdávat a tak :)


Název: Re: David Weber v Praze
Přispěvatel: RicoTheCat 17.11.2014, 20:49:52
Vážená lodní čarodějnice pokuste se prosím vás spojit s autorkou reportu ohledně možnosti publikovat ho i na fankluboém webu :)


Název: Re: David Weber v Praze
Přispěvatel: admin 18.11.2014, 16:07:16
Poslušně hlásím komandére, že Hanka souhlasí :)


Název: Re: David Weber v Praze
Přispěvatel: RicoTheCat 18.11.2014, 20:46:46
Komandér vám převelice děkuje. http://www.hmsphantom.cz/?p=4812

A přepodílá depeši od admirála Johnaka:

Nechtěla by se k našemu fanklubu Hanka oficiálně přidat ? :)Název: Re: David Weber v Praze
Přispěvatel: admin 20.11.2014, 12:12:42
a na phantomu už mají odkaz na fotky:
https://www.flickr.com/photos/88968160@N05/sets/72157648955027897/ (https://www.flickr.com/photos/88968160@N05/sets/72157648955027897/)

je tam johnak, david, překladatelka lenka a sharon.
Ty 2 kočky jen tiše pozorovaly a zdržely se všech připomínek, dokonce i když se diskutovala podoba Nimitze v komiksu!

Na předposlední fotce stojí 4 členové posádky, kteří byli poté povýšeni do šlechtického stavu. Učinil tak David Weber jako zástupce královny Mantichory, která považovala výlet do srdce solárního svazu v současné napjaté situaci za poněkud ... rizikový.  A použil k tomu tu přerostlou kudlu, co leží před ním na stole na poslední fotce  ;D


Název: Re: David Weber v Praze
Přispěvatel: Blacky 07.12.2014, 15:21:45
Ahojky,

ten odkaz na flickr nefunguje. Resp smeruje na prihlaseni do yahoo. (netusim, jeslti fliock nepatri yahoo). Neni to nekde bez prihlaseni? Ucet na yahoo nemam.

dík ;)


Název: Re: David Weber v Praze
Přispěvatel: admin 07.12.2014, 17:05:39
tak já sem hodím pár obrázků, co jsem z tama šlohla (což jde docela blbě)

je to nějaké divné, občas to jde, občas mě to taky hodí na to přihlášení :(

a vítej ve foru, blacky  ;DNázev: Re: David Weber v Praze
Přispěvatel: Blacky 12.12.2014, 20:22:49
Díky díky. David je sympaták. Škoda, že sme to propásl.

Uplně na mě dýchla atmosféra FF a podobných akcí, kam sem před lety chodil :)